Sobota, 21 grudzień 2013 00:39

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gości naszej willi pokrótce opisujemy ośrodki narciarskie usytuowane w Zakopanem oraz okolicach. Artykuł ten powinien być swoistym przewodnikiem dla tych z Państwa, którzy odwiedzają nas po to, aby pojeździć na nartach lub desce snowboardowej. Cztery z  sześciu opisanych ośrodków znajdują się na terenie miasta Zakopane, pozostałe dwa w bezpośredniej okolicy.
Przy okazji przypominamy również, iż od 31.12.2011r. stosuje się trzy stopnie trudności tras, zamiast dotychczasowych czterech. Zniknął zielony kolor, dotychczas opisujący najłatwiejsze trasy (mieści się w zakresie koloru niebieskiego). Obecnie funkcjonujące oznaczenia: trasa niebieska – łatwa, czerwona – trudna oraz czarna – bardzo trudna.

Czwartek, 27 czerwiec 2013 22:00

Willa Tatra zlokalizowana jest w dogodnym miejscu do rozpoczęcia górskich wędrówek. W niedalekiej odległości znajduje się Nosal, będący jednym ze szczytów grani Kasprowego Wierchu, malownicza Dolina Olczy czy też Wielki Kopieniec. Pobliskie węzły szlaków turystycznych umożliwiają rozpoczęcie górskich wędrówek w niedalekiej odległości od miejsca naszego noclegu. W naszym artykule staramy się przedstawić podstawowe zasady, które umożliwią nam odpowiedzialne przygotowanie się do wyjścia w góry - zarówno w "nasze" Tatry, jak i te nieco niższe łańcuchy górskie.

Piątek, 21 czerwiec 2013 12:07

Pierwsze skojarzenie z Zakopanem? Oczywiście Krupówki. Najsłynniejsza ulica pośród górskich miast liczy sobie ponad 1000m. Na przełomie lat ulica rozwijała się, a rosnąca liczba turystów ożywiła handel i gastronomię. Jest to idealne miejsce na zakup pamiątek, zakosztowania góralskiej kuchni i klimatu.

Przy przejściu z Krupówek na targowisko pod Gubałówką zaczyna się ulica Kościeliska – najstarsza ulica Zakopanego. Wybudowano tu pierwszy kościół i cmentarz, sklep, karczmę i hotel. Kościół wybudowany został z inicjatywy rodziny Homolacsów w 1847 roku. Kościół charakteryzuje się prostotą. Obok znajduje się cmentarz, na którym zostały pochowane również osoby, które przyczyniły się do rozwoju kultury w mieście i na Podhalu. Karczma u Wnuka działa od 1907 roku. Założył ją Jan Wnuk, który ożenił się z wnuczką pierwszego właściciela chałupy – Józefą Krzeptowską. Serwuje się w niej dania kuchni regionalnej. Po 18 gra na żywo góralska kapela, której można słuchać siedząc w ogródku.

Jesteś tutaj: Start Porady